.

.

Одлична цена
TRIOO Желка Myopia Читање Очила Унисекс Стил Плоштадот Рецепт очила за сонце со Диоптрија Кафени Леќи на камерата за Возење Око, очила за Диоптрија

TRIOO Желка Myopia Читање Очила Унисекс Стил Плоштадот Рецепт очила за сонце со Диоптрија Кафени Леќи на камерата

DEN 919.92

Достапност
Производот е достапен

Кон својствата

Рецепт Тип:
Една Верзија
Леќи На Индекс:
1.50, 1.61, 1.67
Леќа Функција:
Боја Нијанса, Поларизирана, Од Тебе
Бренд Име:
trioo
Пол:
Жените
Леќи Материјал:
Полиуретански
Број На Модел На:
TRIOO-ALT16205
Рамка Материјал:
Пластични
Време на пазарот:
2018
УВ Заштита:
UV400
Повод:
Читање ,Играње на Компјутерски&iPhone,Работи
ГОЛЕМИНА НА ХРАМОТ:
56-17-138mm
Рамка Тежина:
24g
рецепт леќа:
1.5, 1.6,1.67
1.5 Основните индекс леќа:
Од 0 до -4 & 0 до +4
1.6 Стандард индекс леќа:
Од 0 до -10 & 0 +6
1.67 Премиум индекс леќа:
Од 0 до -12 & 0 +6
Стандарди за квалитет:
EN ISO 8980-1, EN ISO 8980-2, EN ISO 8980-3,EN ISO 21987