.

.

Одлична цена
BT100S DG6-4 (6rollers,4channels) Лабораторија за Променлива Брзина на Перисталтиката Пумпа за Дозирање Течен Вода, Пумпи 0.00016 до 26 ml/min

BT100S DG6-4 (6rollers,4channels) Лабораторија за Променлива Брзина на Перисталтиката Пумпа за Дозирање Течен Вода,

DEN 11088.00

Достапност
Производот е достапен

Кон својствата

моќност:
Електричен
Теорија:
Ротари Пумпа
Број На Модел На:
BT100S/ DG6-4(6rollers)
Притисок:
Низок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Бренд Име:
ДОВЕДЕ ТЕЧНОСТ
Гориво:
Електричен
Структура:
перисталтиката пумпа
Употреба:
Животната средина на проектот, цемент мелење помош индустрија и labora
Примена:
Вода, течности, мешани пумпа
Диск:
BT100S
Проток на опсег:
0.00016 до 26 (ml / min)
Пумпа за главата:
DG6-4(6rollers)
Брзина arange:
0.1 ~ 100 rpm
Димензии:
223mm 150mm x x195mm
Тежина:
4.7kg
Материјал:
Нерѓосувачки Челик Случај
Канал:
4
Ролери:
6
Напон:
110v / 220v
Производи во категоријата