.

.

Одлична цена
BT100S DG10-4 (10rolls) Лабораторија Дигитален Led Дисплеј Променлива Брзина Најдобри Перисталтиката Дозирање Поднесување Течни Пумпа 0.00011-20ml/min

BT100S DG10-4 (10rolls) Лабораторија Дигитален Led Дисплеј Променлива Брзина Најдобри Перисталтиката Дозирање Поднесување

DEN 11340.00

Достапност
Производот е достапен

Кон својствата

моќност:
Електричен
Број На Модел На:
BT100S/ DG10-4
Притисок:
Низок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Бренд Име:
ДОВЕДЕ ТЕЧНОСТ
Теорија:
перисталтиката пумпа
Структура:
променлива брзина на перисталтиката пумпа
Гориво:
Електричен
Употреба:
Животната средина на проектот, цемент мелење помош индустрија и labora
Примена:
Вода, течности, мешани пумпа
Диск:
BT100S
Проток на опсег:
0.00011 до 20 (ml / min)
Пумпа за главата:
DG10-4(10rolls)
Брзина arange:
0.1 ~ 150 вртежи во минута
Напон:
AC220V ± 10% 50/60HZ
Димензии:
223mm 150mm x x195mm
Тежина:
4.7kg
Материјал:
Нерѓосувачки Челик Случај
Канал:
4
Се тркалаат/wheel:
10
Производи во категоријата