.

.

Одлична цена
BT100S DG10-1 (10rollers) Лабораторија Дигитален Дисплеј Перисталтиката Пумпа Течна Вода Течност Дозирање Пумпи 0.00011 да 20ml/min

BT100S DG10-1 (10rollers) Лабораторија Дигитален Дисплеј Перисталтиката Пумпа Течна Вода Течност Дозирање Пумпи 0.00011

DEN 9828.00

Достапност
Производот е достапен

Кон својствата

моќност:
Електричен
Теорија:
Ротари Пумпа
Притисок:
Низок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Бренд Име:
ДОВЕДЕ ТЕЧНОСТ
Број На Модел На:
BT100S/ DG10-1(10rollers)
Структура:
променлива брзина на перисталтиката пумпа
Гориво:
Електричен
Употреба:
Животната средина на проектот, цемент мелење помош индустрија и labora
Диск:
BT100S
Екранот:
Боја На Екран На Допир
Проток на опсег:
0.00011-20 (ml / min)
Пумпа за главата:
DG10-1(10rollers)
Брзина arange:
0.1 ~ 100 rpm
Димензии:
223mm 150mm x x195mm
Тежина:
4.7kg
Материјал:
Нерѓосувачки Челик Случај
Канал:
1
Ролери:
10
Производи во категоријата