.

.

Одлична цена
Caimao Накит 14K Бело Злато Природни Tanzanite Дијамант Ангажман Прстен

Caimao Накит 14K Бело Злато Природни Tanzanite Дијамант Ангажман Прстен

DEN 16320.00

Достапност
Производот е достапен

Кон својствата

Прстен Големина:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75
Бренд Име:
CAIMAO
Главниот Камен:
Tanzanite
Поставување Тип:
Отворајќи Поставување
Метал Печат:
14k
Прстени Тип:
Свадба Поставува
CertificateType:
NGSTC
Страна Камен:
дијамант
Број На Модел На:
N201303141
Повод:
Партија
Стил:
Класичен
Обликотшема:
Ѕвезда
Метали Тип:
Бело Злато
Пол:
Унисекс
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Главниот Камен Третман:
Не Enhanced
Вкупно Карат Тежина (TCW):
2.19-каратно
Главниот Камен Боја:
Сина
Прстени Тип:
Скапоцен Камен Прстени
Повод:
Годишнина, Ангажирање, Подароци, Партија, Свадба
Материјал Тип:
Бело Злато
Главниот Камен:
Tanzanite
is_customized:
Yes
Производи во категоријата