.

.

Одлична цена
Електрични серија torsion метар Hp-100 електрични шрафцигер вртежен момент тестер на електрична серија torsion метар 1pc

Електрични серија torsion метар Hp-100 електрични шрафцигер вртежен момент тестер на електрична серија torsion метар

DEN 4632.00

Достапност
Производот е достапен

Кон својствата

Бренд Име:
LZHZXY
Тип:
Хоризонталната
Број На Модел На:
HP-100
Состојба:
Нови
Број На Производ:
FL1644
Врв кога мерен опсег:
1.5 ~ 90.0 Lbf.во /1.5 да 100.0 kgf.cm /0.15 да 10.00 Н. м.
Метод на мерење на:
следење на ПАТЕКАТА, да ги задржи на ВРВОТ
Точноста:
+/-0.5% Fs
Напојување (време на полнење):
1.2 V Ni-МЗ батеријата * 5 (батеријата не е вклучена)
Целосно наполнет време:
20 часа
Големина / Тежина:
230mm * 5mm * 120mm/2Kg
Влезен Напон:
220~240V
Производи во категоријата