.

.

Одлична цена
5 Мегапиксели 2592*1944 MJPEG &YUY2 мини видео usb модулот на камерата ,Автоматски изложеност АЕК Поддршка, со автофокус 45 степен леќа

5 Мегапиксели 2592*1944 MJPEG &YUY2 мини видео usb модулот на камерата ,Автоматски изложеност АЕК Поддршка, со автофокус

DEN 1240.80

Достапност
Производот е достапен

Кон својствата

is_customized:
Yes
Бренд Име:
ELP
Напојување(V):
5V
Потрошувачка На Енергија(W):
5V/150mA
Сензор:
CMOS
Димензии (L x W x D)(mm):
32*32-милиметри/38*38mm
Агол На Гледање (Степен):
45 степени.
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 98,Windows XP,Windows Vista,Windows 7,Mac os,Windows 8
Тип:
Видео Камерата
Видео Формат На Компресија:
MJPEG
Минимална Осветлување(Лукс):
0.5
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
Стил:
Мини Камера
Број На Модел На:
ELP-USB500W02M-AF45
Технологија:
автофокус
Специјални Функции:
high speed usb 2.0 интерфејс
Леќа (mm):
автофокус 30degree леќа
Сензор:
CMOS OV5640 на модулот на камерата
Резолуција:
2592*1944 P. 5megapicxel
Слика формат:
MJPEG&YUY2
USB Protocal:
USB2.0 ХС/FS, USB1.1 FS
Леќа:
автофокус 45degree (30/60degree опционално)
Работа Температура:
СТЕПЕНИ(-20~70)
Гаранција:
2 години
Поддршка OS:
UVC или Windows, андроид ,linux,MAC OS
uvc:
Поддршка
Бродови Од:
шенжен
Производи во категоријата