.

.

Одлична цена
12VDC 200w вертикална ветерната турбина генератор VAWT

12VDC 200w вертикална ветерната турбина генератор VAWT

DEN 5040.00

Достапност
Производот е достапен

Кон својствата

Број На Модел На:
NE-200RV
Тип:
Правец На Моќ Генератор
Номинална моќност:
200W
Номинална Напон:
12v
стартување брзина на ветрот:
2m/s
Номинална брзина на ветрот :
11m/s
Опстанок брзина на ветрот:
45m/s
Број на ножеви :
5
Боја на ножеви:
Црвена
ножеви материјал:
Најлон влакна
магнет материјал:
NdFeB
Генератор случај:
Кастинг алуминиум легура
Производи во категоријата