.

.

Одлична цена
dia14x44mm 5ml 99.5% алумина crucible цилиндрични корунд crucible /Цилиндрични керамички refractorye crucible

dia14x44mm 5ml 99.5% алумина crucible цилиндрични корунд crucible /Цилиндрични керамички refractorye crucible

DEN 313.44

Достапност
Производот е достапен

Кон својствата

DIY Материјали:
Металугрија
Име:
алумина crucible
Материјал:
Во 99% чиста алумина(исто така наречен корунд)
Примена:
топење, леење ,експеримент, лабораторија
цена:
фабриката за директна продажба, ниска цена ,со висок квалитет
Пакет:
картон со Пена одбор
превозот метод:
Кина пост, или на друг начин, ако големо количество
Макс работна Температура :
1800degree
функција 1:
Голема, чиста, 99% алумина мин
стапка на температурата се зголеми:
не повеќе од 50 degress по 10 минути
Производи во категоријата
DEN 936.00 -88 %